Sürekli Yayın

Sürekli Yayın

Sürekli Yayın

Yazılı basının önde gelen bileşenlerinden biri de, süreli yayınlardır. Haftalık, aylık ve mevsimlik süreli yayınlar, bütün dünyada, kamuoyunun oluşmasında, gazeteler kadar değilse bile çok önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle Batı'da, haftalık haber-yorum dergilerinin, artık günlük gazetelere yakın bir etki alanı oluşturdukları söylenebilir.


Zira, kitle iletişim teknolojilerindeki gelişmelerin günlük gazeteleri biçim ve muhtevada yeni arayışlara itmesine karşılık; haftalık haber-yorum dergilerinin bu gelişmelerden olumlu yönde etkilendiği görülmektedir. Televizyon ve gazetelerin zamana karşı yarıştıkları için yüzeysel olarak ele aldıkları pek çok konu, haftalık haber-yorum dergileri tarafından derinlemesine araştırılabilmekte ve konunun uzmanlarına yorumlattırılabilmektedir.

Taze haber bulmak ve zamanında okuyucuya ulaştırmak bakımından diğer kitle iletişim araçlarıyla (televizyonla, günlük gazetelerle) yarışabilecek durumda olmayan haftalık dergilerin yorumlu haber verebilmek bakımından bu araçlara açık bir üstünlükleri vardır. Bir haberin perde arkasını, ayrıntılarını, muhtemel gelişme doğrultularını belirlemek, zamana ihtiyaç gösteren bir iştir. Ne radyo, ne televizyon, ne de günlük basın bu derece ayrıntılı çözümlemeler yapmaya vakit bulamaz. Bulabilse bile, seslendiği kitle, bu tür derinlikli/yorumlu haberler peşinde değildir. Kamuoyunun çok büyük bir bölümü, sadece "dünyada neler olup bittiğini" kabataslak bilmek,"haberdar olmak" ister.

Buna karşılık haftalık dergiler, kendi sınırlı hedef kitlelerinin eğilimlerini ve özelliklerini göz önünde tutarak, aktüalite-yi ayıklayabilir; diğer kitle iletişim araçlarının yüzeysel olarak "geçtiği" haberler içinden kendi hedef kitlesini ilgilendirenleri seçerek ayrıntılarıyla araştırabilir.

Bundan başka, özellikle masa-üstü yayıncılık tekniklerinin gelişmesiyle, küçük ilgi gruplarının kendi dergilerini, kitaplarını, kendi imkanlarıyla yayınlayabilmeleri kolaylaşmaktadır. Yakın bir gelecekte, bütün topluma seslenen kitlesel yayınlardan çok, özel ilgi gruplarına seslenen cemaat yayınlarının öne çıkması beklenebilir. Bu bakımdan, kitle iletişim teknolojilerindeki gelişmelerin, bütün yazılı basını aynı ölçüde ve aynı olumsuzlukta etkilediğini söylemek doğru olmaz.

Hizmetler | Ürünler: Cephe Giydirme, One Way Vision ile Giydirme, Vinyl ile Cephe Giydirme, Folyo ile Giydirme, Mesh ile Cephe Giydirme, Dijital Baskı Hizmetleri, Vinyl Branda baskı, One Way Vision Cam Grafiği, Poster Kağıt Baskı, Folyo Sticker Baskı, Mesh Vinyl Baskı, Diğer Dijital Baskı Hizmetleri, Etkinlik Uygulamaları, Sponsorluk Uygulamaları, Kışlık Mekanlardaki Uygulamalar, Eğlence Alanlarındaki Uygulamalar, Sportif Alanlardaki Uygulamalar, Yazlık Mekanlardaki Uygulamalar, Diğer Etkinlik Uygulamaları, Sahne Uygulamaları, İç Mekan Sahne Uygulamaları, Dış Mekan Sahne Uygulamaları Araç Giydirme, Binek Araç Giydirme, Minibüs Otobüs Giydirme, Kamyon Tır Vinyl ile Giydirme, Kamyon Tır Folyo ile Giydirme, Deniz Araçları Giydirme, Tabela Sistemleri, Cephe Tabela Sistemleri, Işıksız Tabela Sistemleri, Karayolu Panoları, Totemler, Işıklı Tabela Sistemleri, Kutu Harf Tabela Sistemleri Yönlendirme Panoları, Özel Üretim Sistemler, 3D Reklam Maketi, Strafor Maket Uygulamaları, Diğer 3D Uygulamalar, Polyester Maket Uygulamaları, Diğer Hizmetlerimiz, Ürün Teşhir Standları, Display Sistemler, Örümcek Standlar, Örümcek Panset Masalar, Rollup, X Banner, Tanıtım Standları, Broşürlükler, Bayrak ve Üniteleri, Masaüstü Bayrak, Dev Bayraklar, Plaj Bayrağı Beach Flag, Diğer Bayrak ve Üniteleri, Pleksi Ürünler, Broşürlükler, Ayaklı Menü Board, Pleksi Duvar Sistemleri, Öneri Şikayet Yardım Kutuları, Masa Sandalye ve Sehpalar, Etiketlik İsimlik, Kürsüler, Pleksi Kutular, Özel Tasarım Ürünler, Menteşeler, Broşürlükler, Akrilik Broşürlükler, Display Sistemler, Örümcek Standlar, Örümcek Panset Masalar, Rollup, X Banner, Tanıtım Standları, Broşürlükler, Bayrak ve Üniteleri, Masaüstü Bayrak, Dev Bayraklar, Plaj Bayrağı Beach Flag, Diğer Bayrak ve Üniteleri, Pleksi Ürünler Broşürlükler, Ayaklı Menü Board, Pleksi Duvar Sistemleri, Öneri Şikayet Yardım Kutuları, Masa Sandalye ve Sehpalar, Etiketlik İsimlik, Kürsüler, Pleksi Kutular, Özel Tasarım Ürünler, Menteşeler, Broşürlükler, Akrilik Broşürlükler,