Kurumsal Danışmanlık

Kurumsal Danışmanlık

Kurumsal Danışmanlık

İş dünyası, gelişim ihtiyacı içinde olan profesyonellere hem sistematik bir yapı hem de bir ‘yol arkadaşlığı’ sunan danışman kavramının önemini her geçen gün daha iyi kavrıyor. Gelişim odaklı bir değişim talebi, iş ortamında kişinin kendisinden gelebileceği gibi, kariyer planının ve gelişiminin bir parçası olarak kurum tarafından da belirlenebilir.


Kurumsal danışmanlık bu noktada devreye girer ve gelişim ihtiyacı içinde olan bir profesyonele hem sistematik bir yapı hem de bir ‘yol arkadaşlığı’ sunar. İş dünyasında yönetim basamaklarını tırmandıkça bireylerin performansları hakkında aldıkları geri bildirim azaldıkça, üst düzey yöneticiler kendilerine yapıcı geri bildirim verecek bir danışmana ihtiyaç duyarlar. Kurumlar açısından da durum pek farklı değil. Değişimin artık bir seçim olmaktan çıkıp bir gereklilik haline geldiği bu dönemde, kurumlar da çalışanlarının değişen iş ihtiyaçlarına cevap verebilecek ‘yeni beceriler’ kazanmaları, kendilerini geliştirmeleri ve değişim sürecinde yaşanabilecek zorlukları aşabilmeleri için  çok çeşitli alternatif yöntemlere başvuruyorlar. Özellikle değişimde dinamo görevini üstelenen yöneticilerin gelişimi ve sorumluluk paylaşımı için danışmanlık gittikçe daha sık başvurulan bir yöntem.

İş dünyasında danışman kimdir ? kattığı değer nedir ?

Danışman, iş dünyasındaki amacınıza ulaşmanızda sizi harekete geçirecek ve gelişmeleri sizinle birlikte izleyecek kişidir. İç zenginliğinizi ve doğumla birlikte getirdiğiniz potansiyelinizi açığa çıkaran, sizi hem zorlayan hem de motive eden kişidir. Sizin seçtiğiniz yaşam yolculuğunuzdaki ortağınız, güvenle sırtınızı dayayacağınız arkadaşınızdır. Kendinizi güçlü ve zayıf yanlarınızla daha iyi tanımanızı sağlar. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için gereken araçları, yapıyı ve desteği temin ederek sizi yükseliş basamaklarını hızla çıkmanıza yardım eder. Olumlu ve olumsuz alışkanlıklarınızı fark etmenizi  ve yeni bir bakış açısı ile onları gözden geçirmenizi sağlar. Vizyonunuzu gerçeğe dönüştürme sürecini sizinle paylaşır, sizin en büyük desteğiniz olur.

Kurumsal Danışmanlık neden işe yarar ?

Kurumsal danışmanlık, gelecek ve sonuç odaklı yani faydacı bir uygulamadır. Danışman, bireyi harekete geçiren itici gücü sağlar. Danışan, danışmanlık sürecinde kendisi ve ilişkileri üzerinde bilinçli bir farkındalık kazanır; işinde ve özel yaşamında kullanabileceği yeni beceriler geliştirir; kendisini sorgulamayı ve geliştirmeyi öğrenir ve hatta bundan zevk duymaya başlar.

Danışmanlık süreci nasıl işler ?

Her şeyden önce bireyin kişisel doğum haritası verilerine göre hazırlanan süresi belli danışmanlık programları, danışanlarımla aramda güven ve gizlilik gerektiren bir "iş birliği" ilişkisine dayanır. Bunun yanı sıra karşılıklı sorumluluk ve güven gerektiren bir çalışma başlar. İlk olarak üzerinde durduğum konular sizin güçlü ve gelişmeye açık yönleriniz ile hedeflerinizdir. Konsantrasyonumu bu noktada odaklarım. Süreçteki temel amaç ise danışanın vizyonunu gerçekleştirmesi için eylem adımlarını belirlemek, performansını artırmak ve süreç boyunca kendisine ayna tutmasına destek vermektir. Programın işleyişi, periyodik olarak (genelde haftada bir) yapılacak birebir görüşmeler ve her seansın sonunda alınacak kararlara dayanır. Başarılar birlikte kutlanırken, yapılan hatalardan ders çıkarma ve gelişim stratejisini sürekli olarak geliştirme sağlanır. Cevaplarınızı bulmaya hazır mısınız? Hazırım diyorsanız, sizi çok zevkli bir yolculuk, bir serüven bekliyor; üstelik bu serüven bir yıl veya birkaç ay gibi belirlenmiş bir süreyle de sınırlı. Genellikle iki ila altı aylık veya bir yıllık dönemler için danışmanla anlaşma yapılır. Sürenin uzunluğu üzerinde çalışacağınız proje veya hedefe bağlıdır. Bununla birlikte, sürenin gelişmelere göre uzaması veya bu hizmetten fayda sağlamadığınızı düşünüyorsanız kısalması mümkündür.

Danışmanla çalışmaya başladıktan sonra neleri değiştirirsiniz?

* Kendinizle ilgili yeni bir farkındalık yaratırsınız.
* Hedeflerinizi daha kolay, etkin ve yapabilir bir şekilde belirlersiniz.
* Kaynaklarınızı potansiyel gücünüze uygun kullanmaya başlarsınız.
* Öz disipliniz gelişir.
* Önceliklerinizi belirleme gücünüz artar.
* Ertelemekten vazgeçersiniz.
* Projelerinize ait kararlı ve güçlü adımları atmaya hemen başlarsınız.
* Geçmiş hatalarınızdan ders çıkarır, sürekli öğrenmeyi bir düstur haline getirip performansını artırırsınız.
* İş ve özel yaşam dengenizi oluşturursunuz
* Yaşamınızın tek lideri siz olursunuz.

Kurumsal Danışmanlıkta ulaşılan sonuçlar:

Bireyin gerçek potansiyelini açığa çıkarır. Karşılaştığı sorunlarla baş edebilecek özgüveni kazandırır. Düşünce, duygu ve davranışlarına uyum ve denge kazandırır. Bireyin, kendisine yapılan uyarı ve eleştirileri kişiliğine yapılan saldırı olarak algılamaması, onlardan en verimli şekilde yararlanma yolunu seçebilmesi için gereken özsaygıya ve güvene ulaşmasına olanak sağlanır. Empati yeteneği artar. Bireyin düşünce, duygu ve davranışlarına uyum ve denge kazandırır. Çözüm odaklı yaklaşım sağlar. Kolektif çalışmaların verimi için ekip ruhunu yükseltir. Birey kendi potansiyelini tanıdıkça işini severek yapar hale gelir ve veriminin hissedilir ölçüde artması sağlanır.

 

Hizmetler | Ürünler: Cephe Giydirme, One Way Vision ile Giydirme, Vinyl ile Cephe Giydirme, Folyo ile Giydirme, Mesh ile Cephe Giydirme, Dijital Baskı Hizmetleri, Vinyl Branda baskı, One Way Vision Cam Grafiği, Poster Kağıt Baskı, Folyo Sticker Baskı, Mesh Vinyl Baskı, Diğer Dijital Baskı Hizmetleri, Etkinlik Uygulamaları, Sponsorluk Uygulamaları, Kışlık Mekanlardaki Uygulamalar, Eğlence Alanlarındaki Uygulamalar, Sportif Alanlardaki Uygulamalar, Yazlık Mekanlardaki Uygulamalar, Diğer Etkinlik Uygulamaları, Sahne Uygulamaları, İç Mekan Sahne Uygulamaları, Dış Mekan Sahne Uygulamaları Araç Giydirme, Binek Araç Giydirme, Minibüs Otobüs Giydirme, Kamyon Tır Vinyl ile Giydirme, Kamyon Tır Folyo ile Giydirme, Deniz Araçları Giydirme, Tabela Sistemleri, Cephe Tabela Sistemleri, Işıksız Tabela Sistemleri, Karayolu Panoları, Totemler, Işıklı Tabela Sistemleri, Kutu Harf Tabela Sistemleri Yönlendirme Panoları, Özel Üretim Sistemler, 3D Reklam Maketi, Strafor Maket Uygulamaları, Diğer 3D Uygulamalar, Polyester Maket Uygulamaları, Diğer Hizmetlerimiz, Ürün Teşhir Standları, Display Sistemler, Örümcek Standlar, Örümcek Panset Masalar, Rollup, X Banner, Tanıtım Standları, Broşürlükler, Bayrak ve Üniteleri, Masaüstü Bayrak, Dev Bayraklar, Plaj Bayrağı Beach Flag, Diğer Bayrak ve Üniteleri, Pleksi Ürünler, Broşürlükler, Ayaklı Menü Board, Pleksi Duvar Sistemleri, Öneri Şikayet Yardım Kutuları, Masa Sandalye ve Sehpalar, Etiketlik İsimlik, Kürsüler, Pleksi Kutular, Özel Tasarım Ürünler, Menteşeler, Broşürlükler, Akrilik Broşürlükler, Display Sistemler, Örümcek Standlar, Örümcek Panset Masalar, Rollup, X Banner, Tanıtım Standları, Broşürlükler, Bayrak ve Üniteleri, Masaüstü Bayrak, Dev Bayraklar, Plaj Bayrağı Beach Flag, Diğer Bayrak ve Üniteleri, Pleksi Ürünler Broşürlükler, Ayaklı Menü Board, Pleksi Duvar Sistemleri, Öneri Şikayet Yardım Kutuları, Masa Sandalye ve Sehpalar, Etiketlik İsimlik, Kürsüler, Pleksi Kutular, Özel Tasarım Ürünler, Menteşeler, Broşürlükler, Akrilik Broşürlükler,